Психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність дитини в здачі ЗНО. Як же підтримати випускника? Підтримувати дитину - значить вірити в нього. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе. Дорослі мають немало нагоди, щоб продемонструвати дитині своє задоволення від його досягнень або зусиль. Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними задачами, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити». Існують слова, які підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре».
Саме про це йшла мова у 11 класі на годині класного керівника Сливки А.М. за участі шкільного психолога Скробач О. М. «Психологічна підтримка учнів у процесі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання». Шкільний психолог вдало використала презентацію, яка пояснювала стресову ситуацію ЗНО для одинадцятикласників та ії негативний вплив на здоров’я дитини. Разом із Оксаною Миколаївною учні долали ситуацію стресу, вчилися правильно харчуватися, виконувати режим дня та дізнавалися про корисні продукти, які дають організму можливість працювати у нормальному режимі, навіть під час нервового перевантаження. Цікавим та корисним виявився тест на корекцію уваги для учнів, який використала класний керівник. Учні активно включилися у роботу, змогли побачити та перевірити рівень своєї уваги. На закінчення класної години діти отримали пам’ятки, у яких було викладено основні принципи психологічної підтримки, особливо важливі в період підготовки до іспиту. Пам’ятки та рекомендації отримали і батьки одинадцятикласників. На думку педагогів, їм вдалося досягти основної мети заняття: понизити напругу і тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для виконання завдань ЗНО та допомогти учням у підготовці до нього.
Контрольна робота№ 5 за розділом «Нові тенденції у драматургії кінця ХІХ–початку ХХ ст.» Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал, усього — 6 балів) I варіант 1. Героїня драми Г. Ібсена «Ляльковий дім» Нора скоїла такий злочин: а) підробила підпис на документі; б) витратила велику суму із сімейного бюджету; в) без дозволу продала будинок батька; г) зрадила чоловіка. 2. На початку твору Дж. Б. Шоу «Пігмаліон» квіткарка Еліза відзначалася: а) жахливою вимовою; б) потворною зовнішністю; в) шахраюванням; г) легковажною поведінкою. 3. Наприкінці п’єси Г. Ібсена «ляльковий дім» Хельмер не дозволив Норі виховувати дітей через те, що: а) вважав її хворою; б) був упевнений: брехливі матері виховують злочинців; в) мав для цього цілий штат няньок; г) бажав, аби вона більше уваги приділяла собі. 4. Героїня трагікомедії Дж. Б. Шоу «Пігмаліон» Еліза поскаржилася на чоловіків-експериментаторів: а) місіс П...
Комментарии
Отправить комментарий